Niezwykle emocjonujący weekend pełen intensywnej rywalizacji dobiegł końca, a nasza drużyna Energa GAK Gdynia stanęła na drugim stopniu podium Młodzieżowego Pucharu Polski U19.

W meczu finałowym, który był prawdziwą ucztą dla fanów koszykówki, przegraliśmy z zespołem Exact Systems Śląsk Wrocław 68:71, zajmując tym samym drugie miejsce w całym turnieju.

Już w sobotę udowodniliśmy swoją siłę i determinację, pokonując w meczu półfinałowym drużynę Enea Basket Poznań rezultatem 80:70. Ten triumf był rezultatem nie tylko zbiorowego wysiłku, ale także indywidualnych błyskotliwych występów, czego doskonałym przykładem był wybór MVP meczu - Cezary Zabrocki.

W niedzielę, mimo ogromnego zaangażowania i walki, musieliśmy uznać wyższość rywali. W meczu o 3. miejsce WKK Wrocław zmierzył się z Enea Basket Poznań, a spotkanie zakończyło się wynikiem 78:82 na korzyść Poznania. W finale nasi zawodnicy stoczyli zaciętą batalię, jednak Exact Systems Śląsk Wrocław wygrał różnicą zaledwie trzech punktów, kończąc mecz wynikiem 68:71.

Podczas uroczystej dekoracji, za wyjątkowy wkład w wynik drużyny, nagrodę MVP otrzymał Tymoteusz Sternicki, co dodatkowo podkreśla indywidualne osiągnięcia naszych zawodników.

Niezmiernie jesteśmy dumni z postawy naszej drużyny podczas całego turnieju. Warto zauważyć, że prawie cały zespół to rocznik młodszy, co sprawia, że ich osiągnięcie jest jeszcze bardziej imponujące. Wielkie brawa dla całej drużyny za determinację, zaangażowanie oraz nieustępliwość na parkiecie. Jest to kolejny krok w rozwoju naszych młodych talentów oraz dowód na to, że przyszłość naszego klubu wygląda bardzo obiecująco.

Energa GAK Gdynia kontynuuje swoją drogę, gotowa na kolejne wyzwania i triumfy na arenie krajowej i międzynarodowej. Dziękujemy naszym kibicom za wsparcie i obiecujemy, że będziemy nadal dawać z siebie wszystko na każdym kroku naszej koszykarskiej podróży.